Новини

Гість з космосу

Я терміново зателефонував своєму колезі, він не челябінський свідок, він з Єкатеринбурга. І ось що він бачив. У 9.20 по їх часу з'явилась біла куля на південному сході, яка рухалась на південь по низхідній траєкторії градусів 90. Весь рух відбувався протягом 1-2 секунд, тобто дуже швидко. Висота над горизонтом була 20 градусів. При цьому куля збільшувалась в розмірах і яскравості. Нарешті, вона розпалась, на небі залишилося дві траєкторії. Причому, летіла в абсолютній тиші - коментує завідувач відділом фізики зоряних систем Інституту астрономії Російської академії наук Олег Малков.

 

У ранковий час місто ще не встигло остаточно заповнитися людьми, сталося б падіння в обідній час - жертв було б набагато більше. За оцінками експертів, постраждали більше тисячі людей, пошкоджено більше трьох тисяч житлових будинків. Значні пошкодження отримав Льодовий палац "Уральська блискавка», сума збитку 200 мільйонів рублів. Поки невідомо назву страхової компанії об'єкту, але те, що виплата для даного регіону буде рекордною - однозначно.

Частково зруйнований склад і Челябінського цинкового заводу.

 

Поблизу осередку руйнування постраждали житлові будинки. Вибито скло, віконні рами, двері. Влада Челябінського округу офіційно озвучила наміри замінити всі вибиті стекла за рахунок бюджету. У загальному підсумку падіння метеорита завдало місту збитків на 1 млрд. рублів.

Що ж стосується постраждалих людей. За останніми даними МВС постраждали 1,2 тисячі осіб. З них понад 200 дітей. Загиблих немає, важко поранені на даний момент перебувають у реанімації, медики роблять все можливе, щоб поліпшити стан людей. Основною загрозою жителів Челябінської області була сила вибухової хвилі. Люди розповідали, що від вибуху відлітали на десятки метрів як ватяні ляльки.

 

Але як говориться, кому горе, а кому б підзаробити. Вже знайшлися ділки, які готові продати нібито Челябінського метеорита. Причому у кожного з «продавців-шахраїв» в наявності різні розміри і форми, ну в принципі все як у справжнього торговця - на любий колір і смак!

 

Але що дійсно засмучує в цій історії, те, що ніхто не зміг попередити про наближення астероїда. Астрономи все списують на Сонце. Нібито, фахівці не можуть пеленгувати камені, що йдуть з боку Сонця. Відштовхуючись від повсякденного життя, коли людина дивиться на Сонце - зірок вона не побачить. Та ж історія і з спостереженням астероїдів. Астрономи можуть засікати камені, що йдуть з боку нічного неба, але якщо небесне тіло летить з боку Сонця, швидше за все воно залишиться непоміченим. Що і сталося у випадку з Челябінської областю.

 

Висновки після події зробили всі: влада всерйоз обговорює фінансування обсерваторій, люди замислюються про підготовку до «завтрашнього дня», а страхові компанії готують нові страхові програми, призначені на збереження здоров'я і майна на випадок падіння нового метеорита.