українська
Новини

Алкотестер нового покоління уже приступив до роботи на українських дорогах

Твір відомого режисера Ельдара Рязанова «Стережись автомобіля» актуальніше зараз перефразувати в «Бережись водія»! Так, саме водія! Автомобіль є іграшкою в руках людини, а в руках людини яка випила - небезпечною, а іноді смертельною зброєю!

Слов'янській душі дуже близько по духу міцно випити, а далі, підвезти сусідів додому, ну і нічого, подумаєш чарку пального прийняв?! Може бути, раніше інспектор і не «відчув» би недоброго, зате зараз, випита чарка значно подовжить спілкування горе-водія з працівником ДАІ.

В Україні, кордон допустимого вмісту алкоголю в крові водія - 0,2 проміле, дане обмеження встановлене Мін'юстом спільно з МВС та МОЗ.

Для прикладу, на Кіпрі, допустима концентрація алкоголю в крові 0,9 проміле, в Росії - 0, 3, а в Угорщині, Чехії, Туреччини, Румунії, Словаччини, Естонії -0,0.

Отже, проміле - це одна тисячна частка, 1 / 10 відсотка. Для більш чіткого розуміння терміна - це одна мільйонна частина.

Приклад: 1ppm = 1 / 1000000 = 0,000001 = 1 * 10-6 = 0,001 ‰ = 0,0001%

Ще в проміле вимірюють солоність води, сконцентрованість будь-якої рідини, вміст алкоголю в крові, одним словом, мільйонну частку із загальної маси.

Раніше, інспектори ДАІ, для обчислення кількості проміле, використовували трубки «Контроль тверезості».



Спочатку порошок в трубці має жовтуватий колір, якщо після того як водій продув крізь трубку, вміст ставав зеленуватим - це означало, що в крові людини міститься алкоголь.

На сьогоднішній день, цей метод вимірювання проміле, можна назвати пережитком минулого. Так як, ДПС Державтоінспекція України почали використовувати новий алкотестер Dräger Alcotest 6810 (ДРАГЕР), вироблений в Німеччині.



Новий помічник інспекторів, вимірює проміле новітнім електрохімічним сенсором, при цьому, через меню можна змінити одиницю вимірювання. Алкометр відбирає пробу в кінці видиху з повітря, яке має кращий контакт з кровоносною системою людини. Завдяки цьому апарат дуже чутливий.

Технічні характеристики електронного алкотестера:


Для тих, хто ще не стикався з подібною перевіркою, хочемо трохи роз'яснити ситуацію.

Не варто відразу впадати в паніку, побачивши на моніторі алкотестера показник 0,22! Якщо Ви знаєте, що дійсно не випивали, і апарат відверто обманює, потрібно згадати, чи не приймали Ви в останні три години лікувальні препарати з вмістом спирту, а може бути випили квас або кефір, ласуни також можуть потрапити в групу ризику для перевірки інспекторами ДАІ , випробувавши цукерки з лікером.

Були ситуації, коли водії, розгубившись, готові були сплатити штраф за позначку 0,17 проміле, забувши, що за математичними показниками цілої частки, 0,17 менше ніж 0,2.

Що ж стосується алкоголю, нижче надаємо таблицю, співвідношення алкоголю в проміле.


Але не забувайте, концентрація алкоголю, може бути абсолютно різною у кожної конкретної людини. Ступінь сп'яніння безпосередньо залежить від ваги людини, його статі, зросту, кількості з'їденого, індивідуальних особливостей організму.

Для одного, келих пива порівняно краплі в морі, а для іншого,різке погіршення реакції, ефект сповільненої зйомки. Наша порада однозначна - за кермо сідати навіть трохи напідпитку не варто!