Новини

А яке тонування у Вас?

На кожному другому автомобілі присутнє тонування стекол, найчастіше автомобіль продається дилером спочатку з базовим затемненням, але ж хто буде сперечатися, що більш темне тонування прикрашає машину. Але в цьому питанні головне не переборщити, адже ступінь світлопроникнення стекол перевіряють співробітники ДАІ.

 

У Європі Закон про тонування існує і функціонує вже досить довгий час. Суворо забороняється тонувати вітрове скло, а також перевищувати допустиме світлопроникнення бічних.

 

Хоч в Україні Закон про тонування прийняли не вчора, «полювання» інспекторів ДАІ за тонованими машинами було ослаблене. Але багато автолюбителів відзначають, що контроль відновився знову. У зв'язку з цим, пропонуємо Вам згадати або ознайомитися з основними складовими заборони на темне тонування.

 

Відповідно до Закону України ДСТУ 5727-88 регулює ступінь затемнення стекол автомобіля, світлопроникнення повинне бути не менше:

 

• 75% - для вітрових стекол;

 

• 70% - для стекол, що не є вітровими.

 


Для автомобілів на верхній частині лобового скла допускається лише прозора кольорова плівка, а для автобусів дозволяються занавіски на бокових вікнах.

Рівень світлопроникнення вимірюється тауметром. Прилад працює від електричного прикурювача, але для правильних показань необхідно дотримуватися певних умов: температура повітря - 20 ± 5 ° С, тиск - 80-106 кПа, відносна вологість повітря - 60 ± 20%.

 

По-хорошому, інспектора ДАІ не мають права у Вас при зупинці перевіряти тонування. Відповідно до Закону, співробітник ДАІ перевіряє тонування на стаціонарному посту, де є мобільна лабораторія.

 

Права водія

 

Якщо Ви сумніваєтеся в отриманих результатах вимірювання, маєте право протягом 10-ти робочих днів написати скаргу в те відділення ДАІ, де проходили контроль. З Вами повинні зв'язатися і призначити додатковий вимір іншим приладом.

 

Перевіряють Вас, перевірте і Ви. Дізнайтеся, а чи є у перевіряючого Вас інспектора Гаї при собі необхідні супровідні документи на тауметр - це Ваше законне право.