Новини

Що входить до планового огляду дитини

У наш час відвідування поліклініки для профілактичних оглядів вже не є обов'язковою процедурою. Тобто, доросла людина без явних симптомів хвороб може роками обходити стороною медичні установи. Зрозуміло, це неправильно. Більше того – це небезпечно. Захворювання, мов отруйна гадюка, може таїтися в організмі роками, а потім зненацька проявити себе дуже агресивно. Однак доросла людина сама вирішує, чи потрібна їй медична допомога, а ось здоров'я дітей цілком на совісті їхніх батьків.

 

 

У нашій країні зараз склалася тривожна ситуація щодо планових оглядів дітей у віці до 1 року. Ні державні медичні установи, ані приватні клініки не дотримуються єдиного переліку обов'язкових перевірок для дитини в перший рік життя. Наприклад, в районній поліклініці дитину може оглядати один лише педіатр, не залучаючи інших фахівців. У приватній медичній установі обсяг перевірок залежить від вартості пакету обслуговування. Як правило, тільки найдорожчі програми включають всі необхідні опції.

 

 

Батькам варто самим знати, які перевірки слід пройти малюкові і не пропустити їх. Отже, щомісяця слід відвідувати педіатра, який приблизно раз на три місяці повинен направляти малюка на аналізи. Також у віці близько 3 місяців бажано пройти УЗД і ЕХО- КГ. У 3, 6 і 12 місяців дитину повинні оглянути невропатолог, дитячий хірург, офтальмолог, ортопед і отоларинголог.

 

 

Слід сказати, що існує спосіб, за допомогою якого можна лише мінімально вникати в тонкощі перевірок здоров'я малюка. Можна просто купити поліс ДМС для дитини і перекласти проблеми з плановими оглядами на плечі фахівців, як це було колись. Медична страховка передбачає високий рівень обслуговування, з нею для малюка і його батьків гостинно відкривають двері кращі приватні клініки Києва.