Новини

Скасування довіреності: ще один крок назустріч автомобілістам

Верховна Рада серйозно взялася за автомобільне законодавство і планує вдосконалити його під потреби сучасних водіїв. Одним з ключових рішень нової автомобільної політики стало скасування довіреності на водіння автомобілів.Відтепер для того щоб керувати авто, вам потрібно всього три документи: права, техпаспорт і страховий поліс.

Цьому українські даішники навчилися у зарубіжних колег. Так, в Європі взагалі не існує такого поняття, як довіреність на машину. Точно так само, як ви даєте на прокат велосипед або друзям книги, ви можете віддати і машину, і тепер не потрібно для цього висиджувати черги у нотаріуса і витрачати гроші на оформлення абсолютно зайвих паперів. До речі, в Росії з дорученнями теж все набагато простіше, так що українська автоінспекція відтепер також намагатиметься бути ближче до автомобілістів.

У першу чергу новий закон дозволяє заощадити, адже отриманні довіреності - не безкоштовна послуга, крім того, довіреність потрібно було оновлювати кожні кілька років. З іншого боку право передати машину по генеральній довіреності третій особі у вас все одно є, тільки тепер уже не обов'язкова.

Правда, скептики зазначають, що новий закон, який вступить в дію вже з початку серпня 2011 року, має і свої слабкі місця і недоліки. Так, він ускладнить пошук злочинців, які нерідко використовують в своїх махінаціях викрадені авто. Якщо раніше підозрілу машину можна було зупинити і знешкодити, то тепер у ДАІ більше не буде такого права. Так що варто задуматися, чи підходить новий закон європейського зразка для нас? Час покаже, а поки кожен чесний водій може бути задоволений: зайві 200-400 грн на довіреності він вже заощадив.