Новини

"Зелена карта" - наслідки шахрайства

Напевно багато хто вже стикався з таким видом страхування, як Green Card, ще іменована як «Зелена карта». Поліси "Зелена карта" покликані захистити громадян України, які перебувають за межами держави, в разі їх участі у ДТП. Без цього бланка, Ви не зможете виїхати на автомобілі, скажімо в країни ближнього зарубіжжя. Чому так? Все просто, «Зелена карта» це наша «рідна» і до болю знайома «Автоцивілка». Страхується цивільна відповідальність водія, відповідно, виплату отримує той, хто постраждав у ДТП. На даний момент, в систему "Зелена карта" входять 45 країн з Європи, Азії та Африки - всі країни Європи включаючи Росію (з 1 січня 2009 року), а також Туреччина, Ізраїль, Марокко, Туніс та Іран.

Досить часто реєструється все більше випадків фальсифікації. Вмільців завжди вистачало, а з даним видом страхування, де в принципі складно відразу розібратися, хто винен у «підробленому» полісі, винуватець ДТП або нечистий на руку продавець злощасного бланка. Можна сказати, цей «бізнес» процвітає і привертає все більшу кількість охочих заробити на Вас.

Важливо розуміти, поліс «Зелена карта» - це обов'язковий вид страхування. І купуючи таку страховку, потрібно підходити з усією відповідальністю до вибору компанії.

Ми розповімо, не тільки які є найпоширеніші схеми афер, але і як бути опинившись у такій ситуації.

Порівняно частий випадок шахрайства відбувається в маленьких компаніях-посередниках між страховиками і клієнтами. Де агенти вигадають наступне: Ви купуєте поліс «Зеленої карти» на рік, вартістю 986,00 грн., А страховикові менеджер відправляє примірник, з датами в 15 днів. Різниця в ціні між «річним» і п'ятнадцятиденним полісом становить 781,00 грн., Ці гроші потрапляють безпосередньо в кишеню шахраю. При всьому цьому, бланк справжній, аферу Ви виявите вже тільки за несприятливим збігом обставин за кордоном.

Для більш довірливих людей, шахраї під виглядом добрих агентів продають «фальшивки» прямо на прикордонних ринках, представляючись посередниками великих і впливових страхових компаній. Можете уявити, який потік людей не встигли купити «Зелену карту» раніше, і охочих вийти з ситуації швидко і недорого.

Найстрашніше, не те, що на Вас заробили, і Ви заплатили більше ніж належить. А те, що відбувається, якщо виявляється фальсифікація поліса.

А відбувається ось що! Місцева поліція ніколи такий «папірець» не прийме, але Вас, зобов'яжуть виплатити збиток постраждалій особі.

Не менше проблем буде і у випадку з справжнім бланком, але невірними датами. Моторно транспортне страхове бюро України (МТСБУ) або страхова компанія компенсують збиток постраждалій стороні. Але потім, слідує тривала судова тяганина, в яку втягують і горекерманича який придбав підроблену «Зелену карту». А відповідно до статті 358 Кримінального кодексу «Використання завідомо підробленого документа грозить людині штрафом в 50 неоподатковуваних податком мінімумів або навіть позбавленням волі до 2 років». Так що ще доведеться постаратися довести, що вини Вашої в цьому немає.

І так, щоб уникнути подібних ситуацій, розповімо, як кажуть «на пальцях», як виглядає Зелена карта, що в ній повинно бути і чому вона «зелена».

Існує два напрями Зеленої карти: в країни СНД і в країни Європи. Поліс можна оформити на термін від 15 днів до року. Бланк складається з 4-х сторінок. Перші дві зеленого кольору, інші білого. Менеджер повинен Вам видати три сторінки, дві зелені і одну білу, а собі залишити сторінку білого кольору (копію).

Обов'язково перевіряйте дані зазначені в полісі.

На перших двох (зелених) сторінках зазначаються:

  • дати поїздки
  • держномер або номер кузова машини
  • категорія транспортного засобу (А, Е, С, F, B)
  • марка модель автомобіля
  • латинською ім'я і адреса страхувальника
  • на головній сторінці поліса не повинно бути ніяких печаток і штампів

На двох білих сторінках вказується все те ж саме, додається тільки сума страхового платежу, дата оплати, і вказується місце оформлення страховки. Бланк може заповнюватися як вручну, так і друкуватися. Це не є помилка.

Тарифи на «Зелену карту» однакові у всіх страхових компаніях країн-учасниць міжнародної системи Green Card. Так що не вірте коли говорять «найнижчі тарифи». Якщо хтось знижує або завищує ціни на "Зелену карту", то він порушує законодавство.

Знання базових правил заповнення «Зеленої карти», може спростити Вашу поїздку як автолюбителя за кордон.

Обізнаний - значить озброєний.