українська
Новини

ДТП - що робити?

У будь-якій непередбаченій ситуації, найкраще що Ви можете зробити - це зберігати спокій і не допускати паніку.

Спокій - це талант не бігти від паровоза по рейках.

Якщо Ви хочете, щоб наслідки ДТП не принесли ще більшого розладу, робіть все системно й обдумано. Природно, краще не допускати думки, про те що ДТП може статися саме з Вами. Але, програти в голові власну дію після аварії, зайвим не буде.

Нижче ми опишемо деякі поради, які допоможуть правильно скласти для себе план дій після настання ДТП.

  1. Увімкніть світлову (аварійну) сигналізацію, і встановіть на дорозі знак аварійної зупинки (за правилами, за 15 метрів від автомобіля).
  2. Оцініть стан здоров'я потерпілих. При потребі, терміново викликайте швидку допомогу.
  3. Оцініть стан автомобіля, чи не потрібно застосування вогнегасника, або будь-яких інших заходів, щоб уникнути загоряння транспортного засобу.
  4. Викликайте співробітників ДАІ. Якщо у Вас і в другого учасника ДТП є Європротокол, можете скористатися ним, не викликаючи ДАІ. З інструкцією щодо заповнення, можете ознайомитися тут.
  5. Але, хочемо застерегти, Європротокол функціонує в Україні без малого 2 місяці. Нюанси, які можуть виникнути при оформленні ДТП шляхом Європротоколу, до кінця ще незрозумілі.
  6. Зробіть дзвінок в свою страхову компанію, викличте аварійного комісара. За правилами, це необхідно зробити протягом години після настання ДТП, і на протязі шести годин, якщо аварія трапилася за межею міста.
  7. На перший погляд все складно. Але за великим рахунком, Вам необхідно зробити всього три важливих дзвінка: швидка (при потребі), ДАІ, страхова компанія.
  8. Щоб не розгубитися в стані афекту, заздалегідь переглядайте, де знаходиться номер телефону аварійного комісара. Краще за все, звернути на це увагу при купівлі Автоцивілки.
  9. Контакти знаходяться в лівому верхньому кутку поліса. Контакти комісарів прописуються і на спеціальному знаку, який клеїться на лобове скло.
  10. Для зручності, контакти можна відразу записати в мобільний телефон.
  11. Не забувайте, при ДТП неприпустимо переміщати або рухати предмети. Якщо Вас попросять від'їхати з проїжджої частини дороги, не здумайте цього робити. Ваша задача, залишити все як є до прибуття співробітників ДАІ та аварійних комісарів.
  12. Найкраще, якомога швидше взяти в руки мобільний телефон, і сфотографувати місце події, держномери машин, водії яких можуть бути потенційними свідками. Якщо немає такої можливості, озбройтеся ручкою і листом, зробіть теж саме, по можливості запишіть номери телефонів свідків, П.І.Б.
  13. Приїхали співробітники ДАІ. Вони повинні зробити огляд місця ДТП, письмово скласти схему аварії, оглянути і зафіксувати пошкодження транспортних засобів, зробити опитування учасників та свідків ДТП. А також, Вам обов'язково потрібно отримати довідку ДАІ про реєстрацію ДТП.
  14. Аварійні комісари, по приїзду, зроблять огляд місця події, сфотографують автомобілі. Проконсультують Вас щодо подальших дій.
  15. Протягом трьох робочих днів, Вам необхідно під'їхати в страхову компанію і написати заяву про страховий випадок.

Подумки, будьте готові до різних життєвих ситуацій. Завжди майте під рукою необхідні контакти:

  • медична швидка допомога;
  • ДАІ;
  • страхові комісари.

Ваша готовність і знання послідовності кроків після дорожньо-транспортної пригоди, допоможуть максимально правильно використовувати дорогоцінні хвилини.